Jak wybrać odzież rowerową?

bielizna rowerowa

Jazda na rowerze nigdy nie straci na popularności. Rower pozwala się przemieszczać, ale też uprawiać sport. Szczególnie w dużych miastach, w których problemem są zakorkowane ulice, kierowcy przesiadają się z samochodu na rower. Jeśli każdego dnia spędzasz dużo czasu na rowerze, warto zainwestować w specjalną odzież rowerową. Gwarantujemy, że różnicę poczujesz od razu. Jak zatem wybrać odpowiednią odzież na rower?

Bielizna rowerowa

Pierwszym wyborem, nad jakim musisz się zastanowić, jest bielizna rowerowa. To ona będzie odgrywała kluczową rolę dla twojej wygody. Dlaczego zakup bielizny rowerowej jest tak istotny? Ciało w czasie wysiłku fizycznego wydziela pot. Bielizna odzieżowa odprowadza wilgoć na zewnątrz, skąd ta następnie paruje. Brak bielizny powoduje, że o mokre ciało ociera się materiał i poza ogólnym dyskomfortem mogą pojawić się obtarcia naskórka.

Bielizna rowerowa powinna być obcisła, dobrze dopasowana do sylwetki. Nie możesz wychodzić z założenia, że luźna bielizna będzie wygodniejsza – nie tędy droga. Na rynku dostępne są trzy rodzaje bielizny: ciepła, średnia i lekka. Ciepła utrzymuje ciepłotę ciała nawet w bardzo niskich temperaturach. Średnia sprawdza się nawet wtedy, gdy na zewnątrz jest -15 stopni. Lekka powinna być stosowana latem.

Koszulka rowerowa

W przypadku koszulki rowerowej także należy wybrać model, który jest dobrze dopasowany do ciała. Obcisła koszulka rowerowa nie będzie się nadymać na wietrze i krępować ruchów. Koszulki rowerowe dostępne na rynku najczęściej są uszyte z jaskrawych materiałów. Nawet jeśli taka kolorystyka ci nie odpowiada, warto sięgnąć po taką koszulkę, ponieważ tym samym zwiększasz swoją widoczność na drodze.

Spodenki rowerowe

Osoby, które bardzo często i długo jeżdżą na rowerze, powinny zainwestować w spodenki rowerowe, które są wyposażone w tzw. pieluchę. Specjalna wkładka zapobiega obtarciom ud oraz pachwin, dzięki czemu zwiększa się komfort jazdy. Na rynku można znaleźć modele przeznaczone dla kobiet i mężczyzn. Warto wybrać spodenki rowerowe lepszej marki, ponieważ w przypadku tańszych modeli, wewnętrzna wkładka może się zwijać i powodować dyskomfort.

Kurtka rowerowa

Jeśli wiesz, że zdarzy ci się jeździć w czasie chłodniejszych dni, do listy zakupów powinieneś dopisać kurtkę rowerową. Kurtka powinna być lekka, przeciwdeszczowa oraz odporna na wiatr. Kurtka rowerowa nieco różni się od tradycyjnych kurtek. Powinna mieć dłuższe rękawy, by mankiety nie podnosiły się w czasie jazdy, krótszy przód, który umożliwia komfortowe pedałowanie oraz dłuższy tył, który szczelnie będzie zakrywał plecy.

Skarpetki rowerowe

Jeśli kompletujesz strój na rower, warto zainwestować w skarpetki rowerowe. Czym różnią się one od klasycznych skarpetek? Skarpetki rowerowe są uszyte z elastycznego materiału, są znacznie bardziej wytrzymałe oraz chronią stopę przed obtarciami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *