Kombinezon snowboardowy, jaki wybrać?

kombinezon snowboardowy

Kombinezon snowboardowy jest dobrą alternatywą, w przypadku ciepłego ubrania na stok. Ma on wiele zalet w stosunku do zwykłych spodni i kurtki z membraną. Kombinezony, podobnie jak kurtki snowboardowe i spodnie, należy jednak umiejętnie dopasowywać do konkretnych potrzeb. Aby kupić dobry kombinezon, należy wziąć pod uwagę kilka kwestii.

Kombinezon snowboardowy to dobry wybór, gdy ceni się proste i funkcjonalne rozwiązania. Zamiast spodni z membraną oraz ciepłej kurtki, możemy postawić na wygodną odzież jednoczęściowa. Kombinezony są też często kupowane dla dzieci, jako ciepły element zimowej odzieży na sanki, narty i nie tylko. Dlaczego? Ponieważ ich główną zaletą jest szczelność. Podczas zabawy na śniegu, gdy maluch siedzi na nim lub często przewraca się- wilgoć nie dostaje się pod ubranie. Te same zalety ucieszą również dorosłych snowboardzistów – początkujących, czyli tych, którzy często zaliczają wywrotkę – ale nie tylko.

Szczelność kombinezonu

Aby kombinezon był szczelny, musi jednak być odpowiednio uszyty i posiadać dobre zabezpieczenia w postaci ściągaczy, pasków nałożonych na szwy od wewnętrznej strony ubrania – a także musi być uszyty z wodoodpornego materiału. Wysokiej jakości kombinezony snowboardowe dobrych marek, Burton, Rossignol, podobnie jak kurtki snowboardowe czy spodnie, mają dobre membrany, które zapewniają oddychalność i stanowią dodatkowe uszczelnienie. Membrana jest to cienki materiał znajdujący się od wewnętrznej strony ubrania, blokujący wsiąkanie wody i odprowadzający wilgoć – czyli pot.

Ciepły kombinezon snowboardowy – czyli jaki?

Kombinezon snowboardowy, tak samo jak spodnie czy kurtki snowboardowe, ma za zadanie zapewniać izolację termiczną. To właśnie izolacja pozwala na zachowanie odpowiedniej temperatury ciała. Ubranie należy dostosować do poziomu aktywności użytkownika. Nie zawsze im cieplejszy kombinezon, tym lepiej. Należy zakupić odzież snowboardową odpowiednio do warunków, w jakich planujemy jeździć. Jeśli początkowo planujemy wybierać się wyłącznie na krajowe łatwe trasy, w niskich górach – nie ma potrzeby kupowania najcieplejszej kurtki czy kombinezonu z najmocniejszą membraną. Wybierzmy dobry markowy kombinezon, np. Burton czy Roxy (marka dla pań), jednak nie przepłacajmy niepotrzebnie, jeśli nie potrzebujemy najbardziej zaawansowanych modeli do trudnych warunków.

Kombinezon snowboardowy zapewnia riderowi swobodę ruchów, co jest ważne nie tylko na stoku, ale szczególnie w snowparku, podczas wykonywania tricków, przy freestyle’u itp. Z tego powodu jest to element odzieży, który jest coraz chętniej wybierany i przez wielu snowboardzistów jest uważany za wygodniejszy niż spodnie w połączeniu z ciepłą kurtką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *